Wymiana płyty głównej

Znaczna część użytkowników sprzętu komputerowego nie zastanawia się zbyt długo nad wyborem urządzenia, które zamierza kupić. Oczywiście część sprawdza opinie, porównuje ceny i parametry poszczególnych komputerów stacjonarnych, ale ostatecznie i tak wychodzi ze sklepu z gotowym zestawem stworzonym przez producenta.

Na początku taki sprzęt działa bez zarzutu, ale po pewnym czasie wyraźnie spowalnia, po dawnej płynności nie ma śladu, aplikacje zawieszają się, programy zacinają. Najpierw problemu upatrujemy w wirusach, ale szybko okazuje się, że to wina nierozważnych zakupów. Najtańsze części, z jakich złożono jednostkę centralną, zwyczajnie nie odpowiadają naszym potrzebom. Wtedy użytkownicy zazwyczaj decydują się na wymianę płyty głównej.

Sprawność naszego urządzenia w znacznej mierze zależy właśnie od tego niezwykle złożonego komponentu. Jest to swojego rodzaju fundament, baza dla pozostałych podzespołów i części, które będziemy podłączać. Jeśli postawimy na solidną jakość, zyskamy pewność, że nasz komputer nie zawiedzie. W przeciwnym razie czeka nas wymiana płyty głównej.

Pamiętajmy jednak, że ta część musi być kompatybilna z naszym procesorem, a nie jest to wcale sprawa oczywista, gdyż każdy producent stosuje własne standardy. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup nowej i wymianę starej płyty głównej, poprośmy o pomoc specjalistę, który zna się na sprzęcie komputerowym i jego podzespołach. Doświadczonych techników świadczących usługi z tego zakresu znajdziecie Państwo w naszym serwisie Teamnet z Lublina.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079