Wymiana obudowy

Podczas zakupu komputera stacjonarnego większość nabywców zwraca uwagę na dysk twardy, procesor, kartę graficzną czy ilość pamięci. Pozostałe komponenty są mniej istotne i zazwyczaj o ich doborze decyduje cena. Tak dzieje się na przykład, jeśli chodzi o obudowę. Ma ona pasować do pomieszczenia i najlepiej nie za bardzo wyróżniać się na tle innych urządzeń.

Jednak poza walorami wizualnymi w przypadku obudowy komputerowej istotne są jeszcze jej podstawowe funkcje. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim: zbieranie podzespołów w jedną całość, zapewnienie poszczególnym częściom odpowiedniej przestrzeni, prawidłowej wentylacji wnętrza i wreszcie osłonięcie przed czynnikami zewnętrznymi.

Najtańsze obudowy mają z reguły konstrukcję z mizernej jakości tworzywa sztucznego i cienkiej blachy, przez co słabo tłumią hałasy pracującego w środku sprzętu i nie należą do najtrwalszych. Kiedy chcemy rozbudować komputer, wnętrze okazuje się mało pojemne, a przez to nie zapewnia dobrej cyrkulacji powietrza i chłodzenia. Właśnie dlatego użytkownicy, którzy na początku decydują się na najtańsze rozwiązanie, po niedługim czasie decydują się na wymianę obudowy.

Za kilkaset złotych można kupić naprawdę wysokiej klasy obudowę, która będzie odznaczała się nie tylko ciekawą konstrukcją, dobrymi materiałami, ale i ergonomią. W takich modelach zewnętrzne elementy (takie jak napędy czy złącza) można montować za pomocą specjalnych zatrzasków, bez konieczności odkręcania śrub. W tym segmencie cenowym znajdą się zarówno eleganckie, proste obudowy, jak i takie, które lubią gracze – podświetlane, z panelem do sterowania i stylizowane. Jeśli zdecydujecie się na wymianę obudowy, zapraszamy do serwisu Teamnet w Lublinie, gdzie profesjonalnie i szybko wykonamy usługę.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079