Wymiana matrycy

Już po paru latach dość intensywnego użytkowania wydajność laptopa znacząco spada. Niektórzy od razu decydują się na wymianę sprzętu i kupują lepszy model. Nie każdego jednak stać na poniesienie takiego wydatku. Choć ceny urządzeń elektronicznych są dziś znacznie niższe niż kiedyś, to jednak inwestycja w nowy laptop wciąż pozostaje niemałym obciążeniem dla przeciętnego Kowalskiego. Jednak nawet on może poradzić sobie z problemem. Czasami wystarczy konserwacja i czyszczenie w dobrym serwisie komputerowym (np. Teamnet), innym razem wymiana elementu, który szwankuje (np. wymiana matrycy, wymiana pasty termoprzewodzącej itp.).

Usterkami, które dość często spotyka się w laptopach, są te dotyczące matrycy. Jest to dość duży element całego urządzenia, dlatego nierzadko zdarzają się uszkodzenia mechaniczne. Upadki, uderzenia, nieostrożne przenoszenie może spowodować zarysowanie i pęknięcie ciekłokrystalicznego elementu, a w konsekwencji konieczność wymiany matrycy.

Poza fizycznymi uszkodzeniami zdarzają się też awarie dotyczące pracy ekranu i sposobu wyświetlania obrazu. Nierzadko diagnozowanym problemem są tzw. martwe piksele. Wyświetlają się one w postaci ciemnych, czarnych plamek widocznych zawsze w określonym miejscu ekranu niezależnie od tego, jakie działania podejmujemy na naszym laptopie. Wspomniana wada świadczy o uszkodzeniu i konieczności wymiany matrycy. Oddanie w takim przypadku laptopa do sprawdzonego, renomowanego serwisu (np. serwisu Teamnet z Lublina) wydaje się jedynym skutecznym sposobem na naprawę urządzenia.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079