Odzyskiwanie danych z komputera

W czasach, gdy komputery towarzyszą nam w codziennym życiu, utrata choćby części plików z dysku może okazać się prawdziwą klęską. Szkoda wydaje się tym większa, im cenniejsze dane przechowujemy. Niekiedy mają one wartość pamiątkową (np. jeśli chodzi o rodzinne zdjęcia, filmy z uroczystości, ważnych wydarzeń z życia naszych bliskich). Są też takie, które okazują się niezbędne w szkole, na uczelni, w pracy czy podczas prowadzenia biznesu. Niezależnie od tego, jaki typ danych tracimy, skutki są zazwyczaj dotkliwe, dlatego większość użytkowników za wszelką cenę stara się przeprowadzić odzyskiwanie danych z komputera. Jedni robią to na własną rękę, inni korzystają z pomocy domorosłych serwisantów-amatorów, a pozostali zwracają się do profesjonalnej firmy (np. Teamnet), która od lat zajmuje się podobnymi problemami.

Oczywiście najpewniejszym sposobem ustrzeżenia się przed  stratą jest tworzenie kopii zapasowych. Popularne niegdyś zgrywanie informacji na nośniki CD i DVD odchodzi w niepamięć. Taką płytę łatwo zniszczyć, a przy dzisiejszym rozwoju technologicznym jej pojemność okazuje się stanowczo niewystarczająca.

Obecnie najczęściej wykorzystuje się dyski przenośne lub tzw. chmurę, która pozwala trzymać pliki na serwerze i korzystać z nich zawsze, gdy mamy dostęp do Internetu. Niestety nie wszyscy są tak przezorni, by zabezpieczyć pliki przed nagłym zniknięciem. Ci, którzy nie zdążyli zrobić kopii zapasowej zawczasu, muszą liczyć się z tym, że w przypadku straty konieczne będzie odzyskiwanie danych z komputera. Taką procedurę przeprowadzi dla Państwa specjalista z serwisu Teamnet w Lublinie.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079