Naprawa komputera po zalaniu

Surfowanie po sieci w domowym zaciszu z kubkiem kawy to coś, czego wielu nie może sobie odmówić.  Przygotowywanie rocznych raportów w pracy też wydaje się mniej nużące, gdy od czasu do czasu sięgamy po łyk ulubionego napoju. Niestety kubek w sąsiedztwie laptopa nieraz oznacza kłopoty. Wystarczy chwila nieuwagi i z przewróconego naczynia leje się płyn wprost na klawiaturę urządzenia, na którym właśnie coś robimy. Nieważne czy jest to zimna woda, gorąca herbata czy słodki gazowany napój – kontakt z jakąkolwiek cieczą może dla naszego sprzętu zakończyć się awarią. Jednak nie warto załamywać rąk, wystarczy jak najszybciej udać się do serwisu (np.  serwisu Teamnet w Lublinie), gdzie zostanie przeprowadzona naprawa komputera po zalaniu.

Każdemu z nas setki razy powtarzano, by bezwzględnie nie stawiać szklanek w pobliżu laptopa. Kto jednak przejmowałby się dobrymi radami? Często błędnie myślimy, że niefortunny wypadek może przytrafić się każdemu, ale nie nam. Niestety pewność siebie często zawodzi i wystarczy jeden nieostrożny ruch ręką, by doszło do zalania.

Zazwyczaj wpadamy w popłoch, a w głowie już świta nam myśl o kosztownej naprawie komputera po zalaniu, utracie istotnych danych albo całkowitej wymianie sprzętu. Dramatyzowanie nic nie da, nie pomoże rozwiązać sytuacji. Najważniejsze jest szybkie działanie.

Przede wszystkim należy wyłączyć urządzenie z prądu. Jeśli odcięcie zasilania nastąpi zaraz po wypadku, jest szansa, że nie dojdzie do zwarcia i uszkodzenia ważnych podzespołów, np. takich jak płyta główna.

Rozlany płyn usuńmy suchym ręcznikiem. Pod żadnym pozorem nie używajmy do tego celu suszarki. Takie działanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Wytarte urządzenie najlepiej spakować czym prędzej do torby i dostarczyć do serwisu Teamnet w Lublinie, gdzie wyspecjalizowani technicy zajmą się naprawą komputera po zalaniu.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079