Konserwacja i oczyszczanie komputera

Obecnie komputery stacjonarne nie cieszą się już taką popularnością jak dawniej. Powoli są wypierane przez urządzenia mobilne: laptopy, tablety czy chociażby smartfony. Jednak niektórzy użytkownicy wciąż jeszcze wysoko cenią sobie zalety typowego „blaszaka”. Wśród nich znajdziemy między innymi zapalonych graczy czy pracowników biurowych. Jednym urządzenie służy do spędzania wolnego czasu, inni używają go do pracy. Niezależnie jednak od przeznaczenia o sprzęt elektroniczny trzeba dbać, gdyż jak niemal każda rzecz po pewnym czasie zwyczajnie zaczyna się brudzić, zbierać kurz, gromadzić zanieczyszczenia. Taki stan nie sprzyja ani estetyce, ani właściwemu funkcjonowaniu. Właśnie dlatego co jakiś czas należy przeprowadzić profesjonalne czyszczenie komputera.

Najłatwiej usunąć brud z obudowy. Jednak przecieranie jej z zewnątrz nie wystarcza. Regularnie powinno się rozkręcać osłonę i czyścić w środku. Pracujące pod pokrywą wiatraki wciągają do wnętrza powietrze wraz z kurzem i innymi zanieczyszczeniami (np. sierścią). Jeśli od dawna nikt nie demontował obudowy, to z pewnością jest ona brudna. Gorzej mogą pracować również same wiatraki, które jeśli są mocno zakurzone, nie zapewniają wentylacji i tym samym właściwego chłodzenia ważnych komponentów urządzenia.

O ile czyszczenie obudowy i wentylatorów ostatecznie możemy przeprowadzić sami (jeśli będziemy wystarczająco ostrożni), o tyle czyszczenie innych podzespołów komputera lepiej zlecić profesjonalnemu serwisowi (np. Teamnet z Lublina). Samodzielne usuwanie kurzu z radiatorów albo karty graficznej może zakończyć się poważnym uszkodzeniem i awarią sprzętu. Wtedy, zamiast zlecić niezbyt kosztowną usługę czyszczenia komputera, będziemy musieli zapłacić za jego naprawę, a ta na pewno okaże się droższa.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079