Instalacja i konfiguracja urządzeń

Wreszcie kupiłeś wymarzony komputer. Teraz możesz już korzystać z wszystkich jego funkcji. Zanim jednak zaczniesz cieszyć się nowymi opcjami, musisz pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Jedną z nich jest prawidłowa konfiguracja urządzeń. Tylko w ten sposób optymalnie wykorzystasz potencjał dostępnych sprzętów i będziesz mógł je bez problemu użytkować. Jeśli nie masz czasu albo nie wiesz, jak zabrać się za instalację, zadzwoń do naszego serwisu. Chętnie pomożemy uporać się z problemem.

Przede wszystkim na początku pamiętać trzeba o aktualizacji dostępnego oprogramowania. Komputer, który w sklepowym magazynie  jakiś czas czekał na klienta, z pewnością będzie potrzebował wykonania update’u. Lepiej zrobić to od razu, niż później zastanawiać się, dlaczego coś nie działa tak, jak powinno.

Kolejnym krokiem jest instalacja wybranej przeglądarki. Niektórzy użytkownicy są przyzwyczajeni tylko do jednego konkretnego rodzaju i praca  z inną wydaje im się niemożliwa. Jeśli należysz do tego grona, dopasuj przeglądarkę do siebie.

Wreszcie czas na aktualizację sterowników i konfigurację urządzeń. Tylko nowe wersje karty sieciowej czy karty graficznej pozwalają na właściwe funkcjonowanie komputera. Podobnie jest z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak drukarka czy skaner. Co prawda ich instalacja na ogół nie nastręcza większych trudności. Jednak zdarza się też tak, że mimo postępowania zgodnie z instrukcjami sprzęt nie spełnia swoich funkcji i zwyczajnie nie działa. Nie warto wtedy wpadać w popłoch albo się denerwować. Wystarczy zamówić usługę konfiguracji urządzeń w naszym serwisie.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079