Usuwanie wirusów i trojanów

Trojany i wirusy rozprzestrzeniają się w sieci z zawrotną prędkością. Potrafią zaatakować komputer znajdujący się po drugiej stronie globu. Co gorsze, szkodników w cyberprzestrzeni jest cała masa, a na dodatek regularnie pojawiają się coraz to nowe. Niestety większość z nich aktywują sami użytkownicy, nierozważnie dając dostęp do własnego systemu. Często po prostu nie zdają sobie sprawy z powagi zagrożenia ani ze skali niepokojącego zjawiska. Nie wiedzą, jak się bronić, jak przeciwdziałać, jak rozpoznawać ataki i jak wreszcie przeprowadzać usuwanie wirusów. Nic dziwnego zatem, że cyberprzestępczość od lat jest ważkim tematem podejmowanym nie tylko  przez specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem w sieci.

Chociaż większość nowych wersji dostępnych systemów operacyjnych wyposaża się w specjalne zabezpieczenia, to jednak nie są one na tyle dopracowane, by realnie chroniły urządzenie przed robakami, wirusami, końmi trojańskimi czy programami szpiegującymi. Sprytny, doświadczony hacker bez trudu znajdzie lukę, która umożliwi mu atak, uzyskanie poufnych danych czy uszkodzenie systemu.

Właśnie dlatego eksperci podkreślają, że każdy komputer podłączony do sieci powinien mieć zainstalowany program antywirusowy. Ponadto zalecają co jakiś czas przeprowadzać skanowanie urządzenia i w razie konieczności usuwanie wirusów.

Taką usługę można zlecić w serwisie komputerowym Teamnet w Lublinie. Warto zgłosić się do nas, jeśli zaobserwują Państwo niepokojące zmiany na swoim urządzeniu, np. znaczne spowolnienie pracy, blokowanie niektórych stron, pojawianie się dziwnych komunikatów, reklam i okienek, których sami nie otwieraliśmy.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079