Przyspieszanie systemu

Kupiony zaledwie kilka lat temu „blaszak” nagle drastycznie zaczął zwalniać? A może system operacyjny w laptopie, na który niedawno wydałeś prawdziwą fortunę, uruchamia się przez dobre parę minut? Albo przeglądarka zawiesza się, gdy otwierasz kilka kart jednocześnie? Możesz machnąć ręką na dotychczasowy sprzęt i zacząć rozglądać się za czymś nowym. Jednak to nie rozwiąże problemu. Jeśli bowiem o najświeższy model będziesz dbać tak jak o poprzedni, zapominając o optymalizacji i innych ważnych procedurach, to o sprawnym i płynnym działaniu możesz zapomnieć. Dlatego, zamiast wydawać pieniądze na nowy komputer, lepiej zająć się tym, który wolniej działa. Doświadczeni specjaliści z serwisu Teamnet będą wiedzieli, jak wpłynąć na wydajne przyspieszenie systemu.

Jednym z zalecanych sposobów jest defragmentacja dysku. Chodzi oczywiście o dysk typu HDD, na którym dane zapisywane są w różnych miejscach – na różnych woluminach. Tym samym pracująca głowica wyszukuje fragmenty informacji rozłożone w różnych lokalizacjach. Przez to komputer działa wolniej.

Innym działaniem, które może skutecznie wpłynąć na przyspieszenie systemu, jest pozbycie się zbędnych programów i aplikacji, wyłączenie obciążających efektów graficznych, wyczyszczenie rejestru, ale też samego urządzenia i to w sensie dosłownym. Zakurzone wentylatory słabiej chłodzą podzespoły, przez co te ostatnie działają mniej wydajnie.

Kolejnym sposobem jest wymiana chłodzenia CPU oraz wymiana pasty termoprzewodzącej. Oba elementy mają znaczący wpływ na pracę procesora.

Bardziej kosztowną metodą na przyspieszenie systemu jest natomiast inwestycja w modernizację sprzętu. Wymiana dysku z HDD i SSD czy dokupienie pamięci RAM wiąże się z prawdziwym skokiem, jeśli chodzi o wydajność pracy urządzenia. Technicy z Teamnetu doradzą Państwu najlepsze rozwiązania, które pozwolą znacząco przyspieszyć działanie systemu operacyjnego i całego komputera.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079