Konfiguracja sieci i internetu

Dawniej internet w domu był kosztownym przywilejem, na który pozwolić sobie mogły jedynie osoby z zasobnym portfelem. Dzisiaj dostęp do sieci to coś zupełnie normalnego. Korzystać z niego może większość rodzin. Co więcej, trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie biura, urzędu lub jakiejkolwiek większej instytucji bez połączenia z internetem. Jednak aby cieszyć się możliwościami, jakie daje wirtualna rzeczywistość, trzeba na początku zająć się konfiguracją modemów, sieci i routerów.

Te ostatnie urządzenia pozwalają udostępniać internet na większej przestrzeni, np. w całym domu, w wielu pokojach, pomieszczeniach biurowych. Poza sporym zasięgiem oferują również podłączenie większej ilości urządzeń, często w sposób bezprzewodowy, co ogranicza problem szpecącej plątaniny kabli.

Najważniejszą cechą dobrej jakości routera jest siła sygnału. Przecież chodzi o to, by dostępem do internetu cieszyć się, powiedzmy w całym mieszkaniu, a nie tylko jednym pokoju.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest bezawaryjność. Większość osób po wstępnej, dokonywanej przez techników konfiguracji modemu, sieci oraz routera nie ma pojęcia, jak zmienić pierwotne ustawienia albo cokolwiek poprawić w razie awarii, dlatego od urządzeń tego typu oczekuje bezproblemowego działania. Takie podejście wydaje się zupełnie słuszne, nikt przecież nie chce samodzielnie brać się za naprawy, na których się nie zna. Dlatego częstym zgłoszeniem, jakie otrzymujemy w naszym serwisie Teamnet, jest właśnie konfiguracja modemów, sieci oraz usuwanie usterek z tym związanych.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079