Instalacja i reinstalacja Windows

Jeden z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych systemów operacyjnych – Windows – ma tę wadę, że po paru miesiącach użytkowania znacznie zwalnia. Zapchany komputer uruchamia się powoli, a podstawowe operacje i czynności zabierają tyle czasu, że przeciętny użytkownik zwyczajnie traci cierpliwość.

Początkowo większość korzysta z licznych, ogólnie dostępnych narzędzi służących do czyszczenia systemu. Niestety ich skuteczność bywa często wątpliwa i z reguły sprawdzają się tylko przez chwilę. Po jakimś czasie okazuje się, że konieczna jest ponowna instalacja systemu Windows. Jak ją przeprowadzić? Najlepiej zaufać fachowcowi. Sami będziemy mieli spore trudności, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie prowadziliśmy tego typu operacji.

Na początku największą trudność sprawia sformatowanie systemowej partycji. Większość pecetów  dostępnych w dużych sieciach handlowych posiada wyłącznie jedną partycję C. W wyniku formatowania zawarte na niej dane znikają. Właśnie dlatego konieczne jest przeniesienie dokumentów na nośnik zewnętrzny lub inną, wydzieloną partycję. Istotne jest także spisanie działających wraz z komputerem urządzeń, wykonanie kopii plików, oprogramowania. Jeśli o tym zapomnimy, może okazać się, że po formacie nie odnajdziemy już aktualnych wersji np. sterowników, gdyż nie będziemy znali dokładnego modelu albo nazwy instalowanego urządzenia.

Instalacja systemu Windows wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego warto, by wykonywał ją fachowiec. Przy samodzielnej instalacji wystarczy zapomnieć o jednym  elemencie całej procedury, by stracić ważne dane albo na dłużej pozostać bez komputera.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079