Czyszczenie rejestrów

Dla jednych komputer to źródło rozrywki, dla innych – informacji. Są też tacy, którym pecet jest niezbędny do pracy. Niestety intensywne użytkowanie sprzętu, sprawia, że po jakimś czasie urządzenie nie działa już tak płynnie i sprawnie jak na początku. Spowolnienie następuje zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie i często wywołane jest tym, że zaniedbaliśmy regularne czyszczenie rejestru.

Czym jest ta procedura i jak się ją przeprowadza? Rejestr systemu operacyjnego (np. Windowsa) to typ bazy danych. W niej zapisywane są ścieżki dostępu, kluczowe informacje, ustawienia dotyczące plików, programów i urządzeń. Jest to zatem podstawowy element systemu. Rejestr powiększa się z czasem, w miarę jak użytkujemy komputer, instalujemy kolejne programy. Niestety dane nagromadzone w nadmiarze mogą obciążać sprzęt.

Właśnie dlatego zaleca się regularne czyszczenie rejestru. Zbędne aplikacje, programy pracujące w tle, a uruchamiające się po włączeniu  komputera spowalniają jego funkcjonowanie. Wielu użytkowników nawet nie zdaje sobie sprawy, ile takich nieużywanych „śmieci” zalega i niepotrzebnie wypełnia miejsce na dysku. Warto je wyłączyć albo usunąć, ale musi to zrobić fachowiec, gdyż drobna pomyłka może uszkodzić cały system.

Czyszczenie rejestru ma również tę zaletę, że niejednokrotnie pozwala wyeliminować problem zawieszania się komputera, błędnie zainstalowanych programów oraz sterowników. Jeśli chcecie zlecić wykonanie procedury, możecie to zrobić w serwisie komputerowym Teamnet w Lublinie.

Zainteresowany? Zadzwoń!

Zadzwoń 695 695 079